Перспективи професійного розвитку фахівця сфери туризму: міжнародні програми практик

9 грудня 2021 року відбулась нова професійна зустріч закладів вищої освіти туристичної сфери України із представниками компаній Travel Study Work та Tez Tour щодо міжнародних програм практик та стажувань для студентів і науково-педагогічних працівників.

Доповідачами на заході були: Руслана Жовтані – директор компанії Travel Study Work; Валерій Болкун – менеджер з персоналу Travel Study Work; Левент Мутлу – заступник генерального директора Tez Tour Turkey; Максим Бабічев – регіональний директор Tez Tour Turkey.

Факультет управління, адміністрування та туризму Хмельницького національного університету представляли: студенти освітніх програм «Менеджмент та бізнес-адміністрування», «Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм»; декан факультету управління, адміністрування та туризму – професор Євгеній Рудніченко; завідувач кафедри туризму – професор Ігор Журба; викладачі: Наталія Карвацка, Тетяна Назарчук, Лілія Гризовська, Тетяна Томаля, Людмила Кримчак, Олена Гейдарова, Людмила Григорєва, Оксана Гриндій.

Під час круглого столу представники компанії Travel Study Work здійснили аналіз міжнародних програм практик та стажувань від туроператорів Tez Tour та Peninsula Tours (Join up), готелів преміум сегменту (Maxx Royal, Glorya, Regnum, Sueno, Lujo, LIU та інші), тренінгів з професійного розвитку, баз практик, відкритих позицій працевлаштування та перелік необхідних вимог до кандидатів. Левент Мутлу (Tez Tour Turkey) розповів про специфіку роботи у туристичному бізнесі, можливості розвитку та кар’єрного зростання у компанії Tez Tour.

В урочистій атмосфері студентам факультету, які пройшли закордонну практику у 2021 році, зокрема: Андрій Святий (ТУРм-20); Вікторія Берегельська, Тарас Гринюк, Наталія Кіфа, Дмитро Кукурудза, Юлія Капусняк, Аліна Мартиновська, Катерина Предборська (ТУР-19-1); Іванна Бугай, Світлана Красько (ТУР-20-1), деканом факультету було вручено міжнародні сертифікати.
У процесі зустрічі також обговорили ряд професійних питань та перспектив його розвитку. Адже поєднання теорії і практики є основою для конкурентноспроможного фахівця сфери обслуговування. Спілкуючись один з одним ми все більше усвідомлюємо, що теорія з практикою не може існувати в даній сфері відокремлено один від одного.

Такі зустрічі є запорукою успіху та професіоналізму студентів факультету управління, адміністрування та туризму Хмельницького національного університету.

Ігор Журба,
завідувач кафедри туризму