26 квітня 1986 року… Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.
Чорнобильська аварія, що сталася 26 квітня 1986 року, міцно закарбувалась у національній пам’яті українців. Подія стала символом трагедії, руйнування звичного життя й довірливого ставлення до світу і природи.
У п’ятницю, 26 квітня 2024 року, у Хмельницькому національному університеті для здобувачів освіти та викладачів відбулася лекція «Чорнобиль – наш біль» за участі фахівця Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Сергія Леонтійовича Безп’ятчука.
Захід організували відділ навчально-виховної роботи (завідувач – Інна Горячок) спільно зі студентським самоврядуванням з нагоди Дня пам’яті аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
У заході взяли участь викладачі та здобувачі вищої освіти нашого університету. На початку зі вступним словом до присутніх звернулася завідувач відділу навчально-виховної роботи Інна Горячок, яка зазначила, як важливо знати і розуміти історію та наслідки Чорнобильської катастрофи.
Потім була демонстрація документального фільму, що дало змогу відчути трагедію на емоційному рівні і зрозуміти загальну атмосферу, яка панувала навколо вибуху реактора. Студенти отримали відповіді на запитання: Чому відбувся вибух на четвертому реакторі? Чи можна було уникнути трагедії? Чому ніхто не боявся вибуху? Як зреагувала радянська влада?
Далі лектор Сергій Безп’ятчук проінформував присутніх про вплив радіації на організм людини, про особливості захисту.
Розуміння і пам’ять про Чорнобильську катастрофу є важливими для запобігання подібним трагедіям у майбутньому.
Інформація відділу навчально-виховної роботи